Obsah

Památky a turistické cíle

# A Á B C Č D Ď E É Ě F G H CH I Í J K L M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú Ů V W X Y Ý Z Ž

Matčina hora - 486,7 m n. m.

po modré značce stejným směrem jako na Babí skálu, dále do Přísednice, poté Pod Jableckou hájovnu a stále po modré. Od rozcestníku pěšinou na výhlídku. Cesta je vhodná pro kolo pouze k Jablecké hájovně, dále po modré značce na Sýkorův mlýn nesjízdná. Od Jablecké hájovny je výhled na Babí skálu, Zbirožský zámek, Světovinu, Radeč.

Městské muzeum J.V.Sládka ve Zbirohu

původně rodný dům J.V.Sládka,zřízeno v roce 1952. Expozice muzea představuje život a dílo J. V. Sládka a její součástí je stálá výstava jeho fotografií. Podrobnější informace naleznete v sekci Kultura - Muzeum

#

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech je státním regionálním ústavem, více oborově zaměřeným, s funkcí sbírkotvornou, vědecko-výzkumnou, kulturně výchovnou a vzdělávací. Je odborným pracovištěm pro muzejní a vlastivědnou práci a dokumentaci vývoje přírody a společnosti regionu. Muzeum od r. 1962 působí jako okresní, v rámci současného správního okresu Rokycany, ve specializaci oboru paleontologie dokumentuje celou oblast Barrandienu, ve specializaci na železářství dokumentuje Rokycansko, Plzeňsko a Berounsko, v oboru botanika i Brdy a Křivoklátsko.